Kiszivárogtak a Canon EOS 650D, a Canon EF-S 18-135m STM és a Canon 40/2.8 Pancake termékek specifikációi és fotói. A héten már be is jelentik őket hivatalosan. (A tegnap esti cikkírás óta bejelentették a gépet, néhány pontosítást eszközöltem a cikkben)
Canon EOS 650D (USA-ban T4i) frissítve!
A Canon 600D utódja, számos újdonsággal és fejlesztéssel.
- 18 Megapixel APS-C Hibrid CMOS szenzor (RAW esetén 14 bit)
- Digic 5 processzor
- ISO100-12800 érzékenység (25600-ra kiterjeszthető)
- Autofókusz megegyezik a 40D-50D-60D-ben találhatóval (9 keresztszenzoros AF pont, a középső fényerős obiknál dupla érzékenységű)
- A 7D és az 5D Mark III 63 zónás fénymérőjét kapta
- 5 kép/s sorozat
- Kihajtható, érintőképernyős LCD
- 95%-os lefedettségű,
pentaprizmáspentatükrös kereső(! – a korábbi modellekben csak pentatükrös volt) - Videó és LiveView módban folyamatos és témakövető autofókusz
- Teljesen kompatibilis az új 600EX vakuval, vagyis átveszi a színhőmérséklet információkat (színfólia használata esetén)
- FullHD videó 30/25/24 fps, HD videó akár 60fps-sel
- Sztereo mikrofon
- Gépben szerkeszthető fotók, slideshow készítés választható áttűnésekkel, zenei aláfestéssel, filterekkel
- 3 képes HDR-mód kikerült a tárcsára, mint választható üzemmód
- 4 képes bemozdulásmentesítés (Night Scene Hand Held üzemmód), a gép 4 fotóból próbál meg egy bemozdulásmentes képet összerakni
- Többképes zajszűrés
- Beépített Speedlite vakuvezérlés (infrajel alapon, beépített vaku segítségével)
- A váz ára az USA-ban kb 900 dollár lesz (június végétől kapható), ez azt jelenti, hogy Magyarországon várhatóan kb 250.000 Forintot kérnek majd érte, tehát a háromszámjegyű (xxxD) Canon EOS sorozat egy szintet feljebb lépett, mind árban, mind pedig tudásban.
Videó a Canon 650D touchscreen LCD-ről:
Használható a menüben barangolásra, az info-kijelzőn a beállítások módosítására, LiveView módban a fókuszpontok kiválasztására és exponálásra, lejátszási módban a képek lapozására, kétujjas belenagyításra, akárcsak egy okostelefon esetén.
Canon EF-S 18-135mm f/3.5-4.5 IS STM objektív
Az új utazó obi a Canon 650D egyik kitobjektíve lesz (a 18-55 mellett). Mivel EF-S bajonettes obi, ezért csak APS-C vázakra megy rá, fullframe-en nem használható. Újdonság az STM fókuszmotor, a Stepping Motor rövidítése, egyelőre nem tudni, hogy ez az USM (ultrahangos fókuszmotor) utódja lesz-e, valószínűleg nem (ha az lenne valószínűleg egy L-es obival debütálna), inkább a jó öreg lassú és zajos DC mikromotort váltja le, az STM technológia a DC és az USM közé tehető. Fő jellemzője az új STM rendszernek, hogy extra csendes és könnyen jár működés közben (videósok hálálkodnak majd). Az obi stabilizátorral ellátott, közelpontja 39 cm és új EMD blenderendszert kapott, ami elektronikus vezérlésű és lekerekített lamellákkal bír. Ára várhatóan 150ezer Forint körül lesz, de a 650D-vel kitben vásárolva kedvezőbben juthatunk hozzá.
Canon EF 40mm f/2.8 STM Pancake objektív
Az új Canon üdvöske, az első Canon pancake fix objektív. Valószínűleg sokan fogják szeretni, mert kicsi, könnyű, szép képet ad és remélhetőleg olcsó. A Pancake objektívek jellemzője legalábbis ez szokott lenni. A kis 40-es is a fenti utazó obi STM motorját kapta meg, tehát ez is halkan végzi majd a dolgát. A pancake obikat rendszerint a MILC kategóriájú fényképezőgépekhez árulják, így ez is egy előjele annak, hogy a Canon hamarosan előrukkol a tükörnélküli, cserélhető objektíves rendszerkompakttal. A Canon 40mm f/2.8 STM közelpontja 30cm, szűrőmérete 52mm, 6 lencsetagot tartalmaz 4 csoportban, cirka 2 centire áll ki a vázból, és mindössze 130 gramm. Mivel az obi EF bajonettes, ezért fullframe és APS-C gépekre egyaránt feltehető. A Pancake obi ára Magyarországon várhatóan 50-55ezer Forint lesz.
Íme egy méret összehasonlítás a jelenleg favorit 50/1.8-cal:
És egy portré a 40/2.8 STM-ről: