A kínai dróngyártó bemutatta a két új üdvöskét, a nagysikerű Mavic Pro széria új tagjait. Merthogy a régi Mavic Pro-t nem egy, hanem mindjárt két drón is váltja. Röviden összefoglava, az egyik nagyszenzoros, a másik meg zoomos. De azért van itt még infó.
DJI Mavic 2 Pro
A drágábbi Mavic 2 nem kevesebb, mint 1499 eurós áron indul a DJI Store-ban (az eredeti Mavic Pro jelenleg 999 Eur). A legnagyobb újítása a kamera, ami egy – papíron a Hasselblad által megálmodott – 20 megapixeles, 1″ szenzoros kamera, ekvivalens 28mm látószögű optikával, és vezérelhető mechanikus rekesszel (f/2.8 – f/11). Az új masina a konzumer drónok között a low-light fotózás és videózás királya lesz, erős napsütésben pedig nem kell bajlódni az ND szűrőkkel videofelvétel esetén. A Hasselblad támogatást (amely svéd patinás cég immáron javarészt a DJI tulajdonában van) azzal is próbálták erősíteni, hogy nevet is adtak a gyereknek, úgy hívják a kameramodult, hogy Hasselblad L1D-20c.
Több jóság is került azért ennél a rendszerbe, videó esetén 10 bites D-Log M színprofilt kínál a nagyobb mozgásterű, utólagos fényelés érdekében (értsd nagyobb dinamika a vidóban), de ha nem akarunk a pro utómunkával bajlódni, akkor is van megoldás: 10bit HDR videó. Persze mindezt 4K-ban.
A low-light munkához ISO100-6400 tartomány áll rendelkezésre.
DJI Mavic 2 Zoom
A másik madárka is olyat kínál, amit konzumer drón eddig soha nem tudott: 2x-es optikai zoomot (fokozatmentesen), videó esetén pedig 4x – a DJI szerint – veszteségmentes zoomot (2x optikai + 2x speckó digitális).
Ezzel a kisebb szenzoros (1/2,3″, 12MP) kamera gyújtótávolsága 24-48mm, vagy videó esetén akár 24-96mm. A zoomolást megsegítették még egy új, gyorsabb hibrid AF-fel is. Különlegessége még a Zoom verziónak az automatikus Dolly-zoom effekt. Ez a Hitchcock filmekből népszerűvá vált kameramozgás azt jelenti, hogy a drón távolodik a témától, de közben a zoom közelít rá, így a perspektíva változik, de a téma mérete többé-kevésbé azonos marad a képkivágásban. Ezen a videón látható:
Kapunk még ezen kívül Super Resolution módot is, ekkor a drón automatikusan készít 9 fotót az optikai zoom segítségével, melyet egy 48 megapixeles képpé illeszt össze.
A Mavic 2 Zoom ára 1299 euro.
Közös jellemzők
Mindkét drón egy picit nagyobb lett az elődnél, és szuflával is tovább bírja: 31 perces repülési időről beszélünk 25kmh stabil tempónál szél nélkül. A drónok max sebessége 72km/h Sport módban, és 8km távolságig képesek FullHD videojelet sugározni.
Megkapták a csendes rotor-csendes propeller kombót, és mindegyik modell megújult akadályelkerüléssel rendelkezik, mely előre-hátra, oldalra és fel-le is figyeli a tereptárgyakat. Az APAS rendszernek köszönhetően ráadásul a drón nem csak megáll az esetleges akadály előtt, hanem intelligens módon kikerüli azt (előre és hátra).
Fontos tudnivaló, hogy az oldalirányú akadályészlelés csak Active Track követőmódban és Tripod módban érhető el, de a DJI még így sem vállal garanciát a működéséért!
További újdonság, hogy a Mavic 2-k lefelé irányuló segédfényeket kaptak, ami a leszállást segíti rossz fényviszonyok között.
Megújult a kamerákhoz csatolt gimbal rendszer is, immáron 3-tengelyt stabilizál.
Kényeztet még minket a gyártó Hyperlapse funkcióval, Task Libraryvel (elmentett fotózási pontok későbbi visszatéréshez), javított HDR fotófunkcióval, többféle panorámafotó móddal, HyperLight nevű zajszűrő algoritmussal éjszakai képekhez, és továbbfejlesztett Active Track 2.0 témakövető funkcióval.
A DJI bevezette a Fly More Combo helyett az akár utólag is megvásárolható Fly More Kitet, ami két plusz akkut tartalmaz, csoportos töltőt, autós töltőt, power-bank adaptert, plusz propellereket és egy táskát amiben minden belefér.