Egy most felröppent, egyelőre nem túl megbízhat pletyka szerint 2017-ben már frissítik az 50 megapixeles Canont.
Állítólag a Canon nem várja ki az 5Ds szériával a szokásos 4 éves termékéletciklust, és már jövőre frissítik a megapixel-szörnyet. Erre egy belsős Canon ütemterv, ún. product roadmap tett a hírek szerint tanúbizonyságot, amit azt is elárulja, hogy nem lesz már külön AA-szűrős és kiiktatott AA-szűrős változat az 5Ds Mark II-ből, csak egyetlen gép viszi tovább a stafétát. Ahogy a Nikon D800 és D800E-ből lett a D810. Nagy valószínűséggel a Mark II-ben nem lesz már AA-szűrő (vagy lesz, de kiiktatják), mint az 5Ds R-ben.
Felbontásról egyelőre nem esett szó, én személy szerint arra tippelnék, hogy marad az 50 megapixel, ekkora méretű szenzoron ugyanis már ez is extrém felbontás. 50 megapixellel már az objektívek is köhögnek, egyre alacsonyabban van a diffrakciós küszöb (értsd például az 5Ds esetében f/8-nál szűkebb rekesz használatával megkezdődik a életlenedés, míg egy kisebb felbontású géppel ez f/13-f/16 körül jelentkezik). A Canon egyszer bemutatott egy 120 megapixeles szenzor prototípust egy 5D vázba téve, 120MP egy 35mm-es fullframe szenzoron f/5-ös diffrakciós limitet eredményezne. Ez azt jelentené, hogy f/5-nél jobban csak a képminőség kárára tudnánk rekeszelni a rátett objektívet.
Szóval szerintem nem lesz érdemi felbontás növekedés, inkább a dinamikatartomány növekedés és az ISO növelés lenne a hangsúlyos. Ebben ugyanis az 5DS még a régivonalas Canonokhoz tartozik, míg az 5D Mark IV és a konkurencia előrébb jár. Szóval az 5DS Mark II (vagy 5D X esetleg?) is megkapná a szenzorra szerelt AD-konverziót, miáltal javulna a dinamikatartománya és a zajkezelése, utóbbi miatt pedig legalább egy natív ISO 12.800-at tudna (kiterjesztve 25.600-ig), vagy 25.600-at (kiterjesztve 50ezerig). Jelenleg ugyanis az 5Ds 6400-ig tolható, és kiterjeszthető 12.800-ig.
Emellett lehetséges, hogy megkapná a Dual-Pixel RAW támogatást és még néhány finomságot az 5D Mark IV-ből.