a dátum: 2012. szeptember 18. |
A Sigma bejelentette három új objektívét, a 35/1.4-et, a 17-70/2.8-4 DC OS-t és a 120-300/2.8 OS-t, továbbá felhagyott eddigi koncepciójával, miszerint normál és EX jelzésű objektíveket gyártanak, és áttért egy teljesen új koncepcióra.
A Sigmának eddig kétfajta objektív családját különböztethettük meg. A jelölés nélküli obik voltak az olcsó, alap objektívek, és EX jelöléssel illették a jobb minőségű optikákat, úgy mint a Canonnál az “L” jelzésű üvegek. A mai naptól viszont új koncepcióra térnek át. Ezentúl három kategóriába fogják sorolni a lencséket, melyet kis ezüst logoval jeleznek is a tubuson. Név szerint a követekzők:
- C – Contemporary: nagy teljesítményű, a legújabb gyártástechnológiákat alkalmazó, de mégis kompakt méretű és könnyű súlyú optikák. Igazi mindenes kategória, melybe az alapzoomoktól a telezoomokon át a nagy átfogású ultra-zoom objektívekig bezárólag elég sok optikát szándékoznak besorolni.
- A – Art: ennél a kategóriánál a szofisztikált képminőséget és a kivételes teljesítményt tartják szem előtt, ide fognak tartozni a nagy fényerővel rendelkező fix objektívek, a nagylátó- és ultranagylátószögű optikák, a makró objektívek és a halszemek.
- S – Sport: kivételes képminőséget és gyors reakciókészséget nyújtó objektívek, melyeket sportfotósoknak ajánlanak, ide tartoznak majd a teleobjektívek, a telezoomok, a szupertelék és szupertelezoomok.
Az új obik nem csak új, a felhasználók választását segítő kategóriajelölést kapnak, hanem új gyártástechnológiával készülnek, új, letisztult, elegáns designt kapnak, új minőségellenőrzési protokollon mennek át, és van még egy fontos tulajdonságuk, ami nem csak marketingduma. Minden új Sigma objektív firmware-je egy USB dokkoló és egy Sigma Optimization Pro szoftver segítségével frissíthető lesz, amivel többek közt az obik fókuszát is saját igények szerint állíthatjuk, otthon, saját magunk. Ez talán a legfontosabb dolog, ugyanis a 3rd party gyártók objektívjeit (mint a Sigma is) sokan azért nem szeretik mert, nem teljesen kompatibilisek a legújabb vázakkal, néha fókuszhibásak stb. Ez az új módszer talán ki tudja küszöbölni a kompatibilitási hibákat és még csak szervízbe se kell mennünk érte.
A Sigma az új rendszernek megfelelően 3 objektívet jelentett be, lásd alább:
Sigma 35mm f/1.4 DG HSM
A Sigma 35/1.4 az első A-betűs, tehát Art kategóriába sorolt optika. Nagyfényerejű fix nagylátó, kivételes képminőséggel, full-frame kompatibilitással, csendes és precíz HSM fókuszmotorral, 13 lencsetaggal 11 csoportban, 2 aszférikus, 1 FLD és 4 SLD lencsetaggal, 9 lamellás lekerekített blendével a szép bokeh érdekében, barátságos 67mm-es szűrőmérettel, 30 centis közelponttal. Jár hozzá puha tok és napellenző.
Tesztcikkünk az objektívről itt olvasható!
Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM
Az első üveg, amit a C vagyis Contemporary kategóriába sorolt a Sigma. APS-C szenzoros vázakra tehető, változó fényerejű, optikai stabilizátorral és csendes ultrahangos motorral ellátott alapzoom, 3 aszférikus lencsével, 2 FLD és egy SLD lencsetaggal, az egész cucc pedig 16 tag 14 csoportban. 72mm-es szűrőmérettel rendelkezik, a Macro jelölést a 22cm-es közelpont és az 1:2,9 leképzési arány miatt kapta. A blenderendszer 7 lekerekített lamellát tartalmaz, és gyárilag csak napellenzőt kínál hozzá a Sigma.
Sigma 120-300mm f/2.8 DG OS HSM
Ez az első S-betűs, tehát Sport kategóriás telezoom, mely fullframe vázon is használható, fix fényerejű és optikai képstabilizátorral ellátott. A fókuszmotorja természetesen ennek is ultrahangos (HSM), két FLD és egy SLD lencsetaggal rendelkezik a 23 lencsetagból, amit 18 csoportban helyeztek el. Közelpont 150-250cm, bitang 105mm-es szűrőméret és 9 lekerekített rekeszlamella jellemzi. Ami jár hozzá gyárilag: fém napellenző, hordtáska és állványgyűrű.