Nikont csókoltatom! – Samsung Galaxy Camera

Azt hiszem veszek egy lottót! Egy hete írtam a Nikon Android kamerájáról, amiből hiányoltam a telefonálás lehetőségét. Erre ma jön a Samsung Galaxy Camera, amivel ugyan telefonálni szintén nem lehet, de mobilinternet lesz benne. Ami már félmegoldás, ha nem egész…

A Samsung ma bejelentette a Galaxy Camera nevű készüléket, ami a Samgsung Galaxy S III csúcsmobil, és egy kompakt gép keveréke. Ergo Android alapú, és mindent lehet vele kivitelezni, amit egy okostelefonnal, ezt már a Nikonos cikkben kifejtettem (Instagram zoommal cím alatt), kivéve a telefonálást. Viszont a WiFi csatlakozáson túl, szélessávú mobilinternetre is képes lesz a készülék (a Nikonnal ellentétben), az egyik verzióban 3G, a másikban 4G kapcsolat alatt működtethetjük a telót…bocs fényképezőgépet…vagy mi ez. Na valami nevet adjunk neki! Mondjuk “Camtel”. :) Ez pedig azt jelenti, hogy Skype és egyéb hasonló appok segítségével akár telefonálni is lehet vele. Remélhetőleg. A sztereó mikrofon be van építve, bízzunk benne, hogy nem csak videózáshoz lehet használni.

A kütyü 4.8″-os kijelzője jóval nagyobb, mint a Nikoné (3,5″) és a felbontása, képminősége is jobb (konkrétan HD). 20x-os zoomot kapunk (Nikon csak 10x-es) optikai stabilizátorral, és a gép ugyanúgy vékony, csak a markolat(!) és az objektív dudorodik ki. Ami a készülék lelkét illeti, szintén nem lehet ok a panaszra, az SGSIII-tól örökölt 1,4Ghz négymagos processzor zakatol benne, a BSI-CMOS érzékelő felbontása pedig 16 megapixel, és FullHD videót is készíthetünk vele természetesen. Érzékenység: ISO100-3200, tárhely 8GB + micro SD. GPS, miegymás, ami szokásos…

Két hibája lesz ennek a “camtelnek”. Az egyik az akkumulátor, ami állítólag 25%-al kevesebbet teljesít, mint ami a Samsung Galaxy S III telefonban van, márpedig az okostelefonok se a hosszú üzemidejük miatt lettek népszerűek. A másik hibája gyanítom az ára lesz. Miért lenne olcsóbb mint a Galaxy S III, márpedig az cirka 2 kiló…

Szerző: Korecz Márk

Reklámfotózásban és vállalati fotózásban foglalkoztatott alkalmazott fotográfus, a FotóSarok Blog, továbbá az egyetlen stúdióvilágítással foglalkozó, hazai blog alapító szerzője.

Oszd meg ezt a posztot